Oczyszczanie Twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy.

Czym jest oczyszczanie twarzy i jak to wygląda.

Profesjonalne oczyszczanie skóry twarzy to nic innego jak złuszczanie warstwy rogowej naskórka oraz usuwanie bakterie łoju, brudu i innych zanieczyszczeń ze skóry. Sami nie jesteśmy w stanie przeprowadzić tak głębokiej ingerencji w skórę a tym samym tak dokładnego jej oczyszczenia. Dlatego też zazwyczaj udajemy się na taki zabieg do gabinetu kosmetycznego.

Profesjonalnie wykonanie oczyszczanie twarzy w salonie kosmetycznym jest to nic innego jak rozluźnianie międzykomórkowego spoiwa które znajduje się w warstwie rogowej naskórka. Warstwa rogowa jest pierwszą z pięciu warstw występujących w naskórku. Chroni nas przed uszkodzeniami mechanicznymi, przed czynnikami atmosferycznymi oraz nie dopuszcza do przegrzania czy przemrożenia skóry. Substancje o działaniu złuszczającym to na przykład kwasy owocowe Aha. Do takich kwasów należą m.in.: kwas glikolowy, cytrynowy, jabłkowy, kwas mlekowy, winowy.

Zabiegowi oczyszczania twarzy może również towarzyszyć masaż twarzy który pobudza mikrokrążenie oraz znacznie ułatwia substancjom aktywnym przeniknie w głąb skóry. Oczyszczający masaż twarzy powinien być wykonany w szczególności w partiach takich jak nos, czoło oraz broda ponieważ właśnie tam znajduje się najwięcej gruczołów łojowych.

Peeling kwasami.

Oczyszczanie twarzy za pomocą kwasów owocowych (eksfoliacja -złuszczanie kwasami) jest łagodnym zabiegiem. Zabieg ten jest również odpowiedni dla cery wrażliwej cery trądzikowej. Peeling przy pomocy kwasów owocowych powoduje złuszczanie i oczyszczanie naskórka. Ma również działanie przeciwzapalne. Kwasy owocowe w niskich stężeniach znajdują się w niektórych kremach, które zalecane są do stosowania przed serią zabiegów złuszczających. Wyższe stężenia kwasów wymagają wizyty u dermatologa lub w salonie kosmetycznym.

kwasy20aha_1

Peeling kawitacyjny.

Innym zabiegiem polegającym na oczyszczaniu skóry jest peeling kawitacyjny. Jest to peeling dzięki któremu następuje oczyszczenie porów skórnych pomocą fali ultradźwiękowej. Peeling kawitacyjny oczyszcza pory złuszcza martwe komórki naskórka pomaga leczyć trądzik i ujędrnia skórę. Dzięki mikromasażowi jaki wykonuje się przy pomocy peelingu kawitacyjnego skóra po zabiegu jest nieco jaśniejsza i bardziej napięta. Poprawia się też jej dotlenienie.
Usunięcie warstwy zrogowaciałego naskórka oraz dokładne oczyszczenie jest bardzo dobrą alternatywą dla każdego typu cery niezależnie od jej rodzaju. Skóra zanieczyszczona, czyli taka na której znajduje się gruba warstwa łoju oraz martwe komórki naskórka nie może prawidłowo oddychać, staje się sucha oraz szara. Występuj na niej zaskórniki otwarte lub zamknięte oraz inne niedoskonałości. Oczyszczanie skóry należy wykonywać wtedy kiedy skóra jest zanieczyszczona z widocznymi grudkami oraz krostkami. Na skutek intensywnej pracy gruczołów łojowych strefa T czyli nos czoło i broda mają tendencję do przetłuszczania się i błyszczenie. Zanieczyszczona skóra jest niedotleniona i ma nieładny kolor a zabiegi kosmetyczne oraz domowa pielęgnacja nie przynoszą efektu. Dzieje się tak dlatego że wchłanianiu składników aktywnych zawartych w preparatach kosmetycznych nie sprzyja warstwa zanieczyszczeń, której żaden składnik aktywny nie jest w stanie pokonać.
peeling Kielce
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s